wtorek, 19 sierpnia 2014

EFEKTIMA Renesans Duo - krem do twarzy plamy pigemntacuyjne i redukcja zmarszczek

Po tym jak rozpoczęłam współpracę z firmą Efektima postanowiłam bliżej przyjrzeć się kosmetykom tej firmy. Poszłam do Rossmanna i akurat w promocji były kremy z serii Renesans Duo. I mimo, że dedykowane są one dla osób 55+ to postanowiłam sprawdzić co to za kremy. Ja wybrałam dla siebie krem "plamy pigmentacyjne i redukcja zmarszczek":

"Renesans DUO plamy pigmentacyjne & redukcja zmarszczek to kosmetyk nowej generacji o dwufazowym działaniu. Innowacyjne połączenie wygładzającej bazy w formie żelu oraz aktywnie działającego kremu zapobiega lokalnemu tworzeniu sie melaniny, wpływa na redukcje istniejących przebarwień skóry i zapobiega ponownemu ich powstawaniu. Chroni przed zaburzeniami pigmentacji oraz przed fotostarzeniem.
Udowodnione działanie i rezultaty:
- Redukcja przebarwień skórnych;
- Aktywne działanie na melaninę;
- Rozjaśnione plamy pigmentacyjne;
- Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny;
- Ochrona przed fotostarzeniem."

Krem w regularnej cenie nie jest drogi, bo kosztuje 19,99. Jego opakowanie jest wizualnie ładne a jego zakrętka jest taka fikuśna, bo składa się z dwóch pompek. W jednej znajduje się wygładzający żel a w drugiej aktywny krem:
Szczerze to trochę się bałam tego kremu, tego że jest on dla osób starszych i kompletnie nie sprawdzi się w przypadku mojej prawie 30letniej, tłustej skóry buzi. Bałam się, że będzie miał strasznie treściwą konsystencję no i tak naprawdę nie spodziewałam się po tym kremie cudów. Na drugi dzień użyłam kremu po raz pierwszy i ogromnie się zdziwiłam, pozytywnie!

Najpierw użyłam żelu, który wchłonął się błyskawicznie a potem użyłam kremu, który również wchłonął się w chwilę. Krem nie pozostawiał żadnej tłustej warstwy, a podkład bezproblemowo się na tym kremie rozprowadzał.
Obecnie nie nakładam tych dwóch produktów (żelu i kremu) osobno, tylko mieszam je ze sobą (1 pompka żelu + 1 i ciut pompki kremu), i w tym przypadku również krem wchłania się błyskawicznie:


Używam tego kremu jedynie na dzień od 1,5 miesiąca i po tym czasie mogę stwierdzić, że moje plamy pociążowe, które mam na buzi są ciut bledsze. Czy krem redukuje zmarszczki? Ja w tej kwestii nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo może nie zabrzmi to skromnie, ale ja nie mam zmarszczek na twarzy, jedynie pod oczami. Więc krem nie ma czego redukować.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona i z samego kremu i z jego działania na plamy pigmentacyjne i zapewne jak mi się sten skończy to zaopatrzę się w kolejny z tej serii.

A czy Wy używałyście kiedyś kremów firmy Efektima?

P.S. Kochani moi, jak zauważyliście ostatnio jestem mniej aktywna na blogu. Jest to spowodowane kompletnym barkiem czasu. Zmieniłam pracę no i wykańczamy już nasz dom, no i jeszcze córka, która absorbuje mnie doszczętnie... Dodatkowo jeszcze pewna osobista sprawa (o której nie chcę pisać) trochę mnie przytłacza, dlatego od ponad miesiąca jestem strasznie zmęczona, zawiedziona, samotna i smutna.
Bardzo Was przepraszam, musicie mi wybaczyć, że obecnie doba jest dla mnie za krótka! Mam nadzieję, że moja sytuacja życiowa jakoś się wyprostuje i zacznę być aktywniejsza. Życzcie mi szczęścia, pozdrawiam.

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za Twój komentarz i za poświęcony czas.
Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, zarówno ten pozytywny jak i ten negatywny. Pamiętaj jednak, jeżeli chcesz napisać coś negatywnego, zastanów się najpierw czy poprzez ten komentarz nie obrazisz osób trzecich. Bardzo proszę o nie ubliżanie, nie wyzywanie i nie wyśmiewanie się z nikogo.
Na każdy komentarz-pytanie staram się odpowiedzieć.
Zawsze wchodzę na blogi osób, które komentują moje posty.

Pozdrawiam
Arkana Urody i Wdzięku