piątek, 30 stycznia 2015

KOBO Proffesional Matt MakeUp SPF 15 - podkład matujący

Witajcie,
dzisiaj na tapetę idzie podkład matujący od firmy KOBO Proffesional:

"Trwały podkład matujący. Kryje niedoskonałości skóry bez efektu maski. Pochłania nadmiar sebum i kontroluje jego wydzielanie przez 12 godzin. Wygładza skórę i pozostawia ją aksamitną w dotyku. Nie blokuje porów, pozwala skórze oddychać. Odporny na działanie czynników atmosferycznych".

Kiedyś ten podkład był w innym opakowaniu, i może właśnie w tym opakowaniu go macie lub kojarzycie:

Podkład ten kupiłam całkiem przypadkiem, ot tak chciałam go wypróbować bo czytałam o nim bardzo wiele dobrych opinii. Podkład ma 40 ml i kosztuje ok 25zł i możemy go kupić np. w drogerii Natura. Przez pewien czas podkład leżał sobie w szufladzie, aż przyszedł na niego czas. 

Konsystencja podkładu jest przyzwoita - nie lejąca, nie za gęsta, taka sylikonowa. Kolor, który ja posiadam jest to numer 100 LIGHT BEIGE, mimo że jest to kolor jasny (5 kolorów dostępnych) to i tak jak dla mojego koloru cery na okres jesienno-zimowy jest ciut za ciemny. Dobry będzie wiosną, kiedy moja cera złapie troszkę promieni słonecznych.Podkład bardzo łatwo rozprowadza się na buzi, nie roluje się, nie tworzy plam i stapia się z cerą. Czy używam do jego rozprowadzenia palców, pędzli czy gąbeczki typu BB. Producent obiecuje, że kryje niedoskonałości. Według mnie krycie jest średnie, ja lubię podkłady kryjące a ten niestety tak nie kryje. Czy podkład matuje? Może trochę, przez pierwszych parę godzin, na pewno nie przez 12h, jednak przypudrowany dobrze się trzyma i wygląda. Podkład ten nie zapycha, bynajmniej mnie, bo spotkałam się z opinią że jednak mimo obietnic producenta zapycha.
Ogólnie nie jest to podkład zły, ale dla mnie za mało kryje, więc jeżeli lubicie takie podkłady to ten powinien Wam przypaść do gustu.

3 komentarze:

Bardzo dziękuję za Twój komentarz i za poświęcony czas.
Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, zarówno ten pozytywny jak i ten negatywny. Pamiętaj jednak, jeżeli chcesz napisać coś negatywnego, zastanów się najpierw czy poprzez ten komentarz nie obrazisz osób trzecich. Bardzo proszę o nie ubliżanie, nie wyzywanie i nie wyśmiewanie się z nikogo.
Na każdy komentarz-pytanie staram się odpowiedzieć.
Zawsze wchodzę na blogi osób, które komentują moje posty.

Pozdrawiam
Arkana Urody i Wdzięku