środa, 5 września 2012

Jedzenie z Parowara

Witajcie moi drodzy,
jakiś czas temu z mężem stwierdziliśmy, że musimy zacząć się zdrowo odżywiać. Koniec ze smażonymi kotlecikami, frytkami, itd. Więc postanowiliśmy, że kupimy sobie parowar. Padło na firmę Philips.


My zakupu dokonaliśmy w sklepie internetowym agito.pl. Dla zainteresowanych link: http://www.agito.pl/parowar-philips-hd-9160-aluminium-collection-1129-381514.html?attr=1-615

Trochę o samym produkcie:
Philips HD 9160 to elegancki, aluminiowy parowar z pojemnikiem na przyprawy, który nadaje potrawom wyborny aromat ziół i przypraw. Funkcja Gentle Steam pozwala zachować delikatną teksturę ryby. Wyjmowane dna pojemników umożliwiają gotowanie większych porcji jedzenia. Parowar posiada optymalne, zaprogramowane ustawienia zegara m.in. dla jaj, warzyw i ryżu. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu dzięki możliwości mycia pojemników w zmywarce.

Naszym zdaniem:
Parowar jest niewielkich rozmiarów, ale spokojnie zmieści się w nim jedzenie dla 4 osób. Jest również bardzo prosty w obsłudze - ma elektroniczny wyświetlacz oraz pokrętło, które służy do ustawiania trybu parowania. Jest łatwy w czyszczeniu - jedynie spód ciążki w utrzymaniu, gdyż nie można go moczyć w wodzie, jedynie można wyczyścić go szmatką.

Pierwszym obiadem, który w nim zrobiliśmy był łosoś wraz z warzywami i ryżem, z tym że ryż ugotowałam osobno.

Danie zrobiło się w rekordowym tempie - 15min. Po wyciągnięciu, warzywa miały takąsamą objętość co przed włożeniem ich do parowaru. Łosoś troszkę zmalał, ale to dlatego że wypłynął z niego tłuszcz. Ryba była krucha, ale nie rozwalała się gdy nakładałam ją na talerz.

Jedzenie w smaku okazało się przepyszne - lekkie, delikatne i rozpływające się w ustach. Fakt, dla kogoś kto lubi ostre potrawy, taka forma może okazać się zbyt łagodna, ale można przecież każdą potrawę przyprawić według własnego gustu.

Jesteśmy pod wrażeniem dań z parowaru i nie żałujemy wydanych pieniędzy, bo wiemy że jemy zdrowo i smacznie. Ten parowar mogę polecić z czystym sumieniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za Twój komentarz i za poświęcony czas.
Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, zarówno ten pozytywny jak i ten negatywny. Pamiętaj jednak, jeżeli chcesz napisać coś negatywnego, zastanów się najpierw czy poprzez ten komentarz nie obrazisz osób trzecich. Bardzo proszę o nie ubliżanie, nie wyzywanie i nie wyśmiewanie się z nikogo.
Na każdy komentarz-pytanie staram się odpowiedzieć.
Zawsze wchodzę na blogi osób, które komentują moje posty.

Pozdrawiam
Arkana Urody i Wdzięku