wtorek, 26 marca 2013

Wyprawka do szpitala dla mamy i noworodka

Moi drodzy,
czas mojej ciąży mija nieubłaganie, jestem już w 34 tc i czas najwyższy na pakowanie wyprawki do szpitala.
Już teraz warto sobie wszystko na spokojnie przygotować, niż potem latać w popłochu i szukać tego czy tamtego, połowy zapominając ze sobą zabrać, bo przecież nigdy nic nie wiadomo a akcja porodowa może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie...
Tak naprawdę każdy szpital to oddzielna instytucja i okazuje się, że jedne gwarantują nam np. ubranka czy też pieluchy a inne wręcz wymagają od nas całego ekwipunku, nawet szczotek do włosów dla noworodka. Najlepiej więc przed porodem pojechać do wybranego szpitala i dowiedzieć się co zapewniają a czego od nas wymagają. Tak nam będzie o wiele łatwiej.

No to zaczynamy pakowanie!

DOKUMENTY - dowód osobisty, dokument ubezpieczenia (teraz wystarczy sam

dowód osobisty bo mamy system eWUŚ), NIP pracodawcy, karta ciąży, wyniki badań które były robione w czasie ciąży: krwi, moczu, VDRL, toksoplazmoza, GBS, wynik oznaczenia grupy krwi, USG i ewentualnie raporty z USG.

DLA MAMY -


szlafrok, koszule nocne 2 szt (najlepiej rozpinane z przodu, by łatwiej karmić dziecko)
skarpetki, kapcie, klapki pod prysznic, ręczniki (mały i duży)

wygodna bielizna osobista - najlepsze będą staniki przystosowane do karmienia piersią
kosmetyki (szampon, żele, mydła, kremy, kolorówka), szczotka/grzebień do włosów, szczotka i pasta do zębów

wkładki laktacyjne, podpaski poporodowe, maść na obolałe brodawki


herbatkę laktacyjną dla matek karmiących, nieskończone litry wody niegazowanej
telefon komórkowy + ładowarka, talerz, szklanka, sztućce oraz umilacze wolnego czasu (o ile taki znajdziemy), np. MP3, książka, laptop. Pieniądze (na wszelki wypadek), odzież na wyjścieDLA MALUSZKA -
 

chusteczki nawilżające, paczka pieluszek jednorazowych, 2-3 pieluszki tetrowe, kocyk lub rożekkoszulki 2 szt, spodenki 2 szt, skarpetki 3 szt, body 3 szt, czapeczki 2 szt, rękawiczki 2 szt, pajacyki 3 szt (w tym pajac na wyjście ze szpitala)

ręcznik kąpielowy z kapturem, mydło lub żel do kąpieli, krem do pupy, nożyczki/cążki, szczotkę do włosków, smoczek, butelka, mlekoDODATKOWO możemy zabrać ze sobą maszynkę do golenia i jednorazową lewatywę (niektóre szpitale ich wymagają), zegarek (do odliczania długości skurczy), papier toaletowy, jedzenie, aparat fotograficzny, kamera.

Gdy będziemy tak "uzbrojone" to nawet gdy zaskoczy nas poród, nie będziemy musiały denerwować się tym, że jesteśmy nieprzygotowane. Złapiemy tylko za torbę i spokojnie, o ile to będzie możliwe, będziemy mogły udać się do szpitala.
Ja swoją torbę już mam spakowaną, czeka sobie teraz cierpliwie na ten wyczekiwany dzień...

Pamiętajmy też o foteliku - nosidełku w którym tata odbierze maluszka ze szpitala a potem przewiezie go w nim w samochodzie!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za Twój komentarz i za poświęcony czas.
Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, zarówno ten pozytywny jak i ten negatywny. Pamiętaj jednak, jeżeli chcesz napisać coś negatywnego, zastanów się najpierw czy poprzez ten komentarz nie obrazisz osób trzecich. Bardzo proszę o nie ubliżanie, nie wyzywanie i nie wyśmiewanie się z nikogo.
Na każdy komentarz-pytanie staram się odpowiedzieć.
Zawsze wchodzę na blogi osób, które komentują moje posty.

Pozdrawiam
Arkana Urody i Wdzięku